Zasady BHP w firmie sprzątającej

Bezpieczeństwo i Higiena Pracy są bardzo ważne w każdej firmie, gdyż dzięki nim można znacznie zmniejszyć ryzyko wypadków. Obowiązkowe i dodatkowe szkolenia pozwalają pracownikom firmy na pracę w bezpiecznych warunkach i odpowiedniemu wykonywaniu obowiązków służbowych. Jak wyglądają przepisy BHP w przypadku firm sprzątających?

Szkolenia i sprzęt

Każda firma powinna organizować szkolenia BHP dla nowych pracowników, nawet jeśli zostały one przeprowadzone w poprzednim miejscu zatrudnienia. Szkolenie kończy się wydaniem odpowiedniego zaświadczenia, które umożliwia pracownikowi pracę w danej firmie, w przeciwnym razie zwiększa się ryzyko wypadku pracownika. Oprócz szkoleń w zakresie BHP pracodawca ma obowiązek wydania odpowiedniego stroju roboczego oraz narzędzia, w przypadku firmy sprzątającej będą to różnego rodzaju środki czyszczące oraz sprzęt służący do czyszczenia.

BHP w firmie sprzątającej

W przypadku firm sprzątających ważne są szkolenia w zakresie pracy nad maszynami wymaganych podczas danej pracy. W firmach sprzątających mogą to być maszyny do mycia podłóg, odkurzacze przemysłowe lub maszyny piorące. Przestrzeganie zasad BHP pozwoli firmie sprzątającej na wykonywanie pracy w sposób efektywny i bezpieczny. Tak jest w firmie Silver Service, która oferuje usługi sprzątające na terenie Jaworzna, Chrzanowa i innych miast województwa małopolskiego lub śląskiego. Ich pracownicy przestrzegają zasad BHP i pracują w sposób bezpieczny przy sprzątaniu biurowców, hal przemysłowych, wysokościowym myciu okien i podczas innych usług świadczonych przez tą firmę.

Ocena czytelników
[Głosów: 0   Average: 0/5]