Sposoby finansowania organizacji

Prowadzenie własnej organizacji jest związane z wieloma kwestiami, między innymi z kwestią jej odpowiedniego finansowania aby mogła działać. Wiele zależy od profilu działania takiej organizacji, ale dla wielu z nich dostępnych jest kilka sposobów na uzyskiwanie funduszy. Co się do nich zalicza?

Darowizny i podatki

Jeśli nasza organizacja zalicza się do pozarządowych organizacji jak organizacje pożytku publicznego to jedną z form wsparcia są darowizny oraz przekazywanie jednego procenta z naszych podatków. Tego typu organizacje najczęściej nie zarabiają pieniędzy, dlatego aby mogły funkcjonować to bazują na naszych podatkach oraz na darowiznach jakie decydujemy się przekazać tej organizacji. W jaki inny sposób organizacja może zdobywać fundusze na swoją działalność?

Pomoc rządu

Rządy wielu krajów tworzą specjalne fundusze, które mają na celu wspierać różnego rodzaju organizacje pożytku publicznego. Takie organizacje powinny składać odpowiednie wnioski do placówek rządowych z prośbą o odpowiednie finansowanie. Jeśli wszystkie wymogi zostaną spełnione to organizacja otrzyma zastrzyk gotówki, którą może przeznaczyć na swoją działalność.

Ocena czytelników
[Głosów: 0   Average: 0/5]