Praca w czasie pandemii

Pandemia koronawirusa trwa już ponad rok, przez ten czas wiele branż musiało zmienić zasady pracy lub całkowicie się zamknąć. Każda firma musiała wprowadzić nowe zasady dotyczące bezpieczeństwa, aby mogła funkcjonować i chronić pracowników. Jakiego rodzaju zasady zostały wprowadzone do zakładów pracy?

Odstęp i osłony

Pierwszym elementem, który został wprowadzony do wielu firm to dystans społeczny w miejscach, gdzie tylko dało się to zrobić. Oznaczało to także wysłanie pracowników do pracy zdalnej, gdzie tylko dało się to zrobić. Dla osób, które pozostały w firmach nałożony został obowiązek noszenia maseczek lub innych osłon zasłaniających nos i usta. W wielu miejscach zostały zainstalowane zasłony z pleksi, aby oddzielić pracowników i klientów.

Dezynfekcja

Kolejną kwestią, o którą musieli zadbać pracodawcy jest odpowiednia dezynfekcja. Ustawiono specjalne miejsca z płynem do dezynfekcji, aby klienci i pracownicy byli w stanie zdezynfekować ręce przed wejściem do danej firmy. Oprócz tego wiele firm zostało zobowiązanych do regularnego dezynfekowania pomieszczeń, w których przebywają pracownicy lub klienci. Wszystkie te działania pozwoliły na znaczne ograniczenie zakażeń koronawirusa.

Ocena czytelników
[Głosów: 0   Average: 0/5]