Jak otworzyć park trampolin? Czy można dostać dotację?

Kilka lat temu parki trampolin zrewolucjonizowały branżę rozrywkową w Polsce, skacząca sportowa alternatywa dla dzieci i dorosłych przyczyniła się do powstania nowego modelu biznesowego. Jak otworzyć park trampolin i gdzie można otrzymać dotację na taką formę działalności?

Park trampolin – czy to dobry biznes?

Popularne sale zabaw dla maluchów, aqua parki, kluby fitness gwarantują dobrą zabawę i spędzanie czasu na aktywności fizycznej. W ostatnich latach do grona punktów rozrywki dołączyły parki trampolin, które w szybkim tempie stały się prawdziwym hitem. Skakanie na trampolinach to nie tylko rewelacyjna zabawa, wyzwalająca w nas poczucie szczęścia i beztroski. To również sport, który nie obciąża nadmiernie stawów, przyczynia się do wzmocnienia mięśni i redukcji tkanki tłuszczowej. Rynek w tym zakresie nie jest jeszcze nasycony, coraz większy popyt na taki rodzaj rozrywki i niewielka konkurencja sprawiają, że park trampolin to interesująca i dochodowa koncepcja na własny biznes. Decydując się na taką inwestycję dobrze skonsultować swój projekt z wykonawcą parków trampolin, który specjalizuje się w kompleksowym wyposażaniu tego rodzaju obiektów. Producent parków trampolin np. Go2Fit.pl nie tylko zrealizuje zamówiony projekt, ale również doradzi, jak może wyglądać taki obiekt. Jego know-how w zakresie podobnych przedsięwzięć znacznie ułatwi początkowy etap prowadzenia firmy.

Jak otworzyć park trampolin?

Działalność w postaci parku trampolin z punktu organizacyjnego jest mniej skomplikowana niż np. prowadzenie klubu fitness, przy stosunkowo niewielkich nakładach w szybkim tempie przynosi zyski. Jednak sam pomysł nie wystarczy, trzeba wiedzieć jak rozpocząć i z czym się zmierzyć. Najważniejszy jest dobrze przygotowany biznesplan, który powinien dotyczyć szeregu aspektów związanych z funkcjonowaniem nowej firmy. Projekt wykonawczy parku trampolin musi zawierać dokładną wycenę inwestycji, do której należy doliczyć szereg innych wydatków jak marketing i reklama, wynajem użytkowanej powierzchni, zatrudnienie trenerów, obsługi technicznej i sprzątającej, wyposażenie szatni, obiektów sanitarnych i recepcji. Niezwykle istotny jest też właściwy wybór lokalizacji, najlepszym rozwiązaniem jest duża i wysoka hala, w okolicach dobrze skomunikowanych punktów miasta. Warto też zadbać o skuteczną reklamę, która przyciągnie pierwszych klientów. Urządzenie i montaż parku trampolin trzeba oddać w ręce producenta, który przeprowadzi wszystkie prace zgodnie z wymogami technicznymi, zasadami bezpieczeństwa i obowiązującymi przepisami prawa.

Jakie dotacje na park trampolin?

Decydując się na założenie parku trampolin, warto skorzystać z dofinansowania w postaci dotacji unijnej, która umożliwi start nowego biznesu. Interesującym rozwiązaniem są też firmy leasingowe, które coraz częściej przystępują do projektów z zakresu branży rozrywkowej i uczestniczą w finansowaniu m.in. parków rozrywki.

Ocena czytelników
[Głosów: 6   Average: 3.8/5]