Kredyt inwestycyjny

Kredyt inwestycyjny jest jednym z typów kredytów bankowych, który przeznaczony jest na finansowanie przedsięwzięć przez osobę decydującą się na zaciągnięcie takiego zobowiązaniem. Celem jest jednak odtworzenie, modernizacja lub też powiększenie wartości majątku. Może być przeznaczony również na zakup wartości niematerialnych i prawnych, nabycie akcji w przedsiębiorstwie lub też zakup papierów wartościowych.

Jak otrzymać kredyt inwestycyjny?

Żeby uzyskać kredyt inwestycyjny konieczne będzie spełnienie kilku ważnych warunków. Przede wszystkim konieczne jest uzyskanie pozytywnego wyniku w analizie, które przeprowadzana jest przez bank. Polega ona na sprawdzeniu czynników ekonomiczno-finansowych kredytowanego przedsięwzięcia inwestycyjnego. Zdarza się, że bank oferując taki kredyt będzie wymagał udziału własnego przedsiębiorstwa. Jest to jeden z lepszych sposobów na zminimalizowanie ryzyka kredytowego, który ponoszony jest przez instytucję finansową.

Inwestycje (pixabay.com)
Inwestycje (pixabay.com)

Warunki uzyskania kredytu

W momencie, gdy zostanie on przyznany to może zostać przekazany kredytobiorcy w całości. Równie dobrze może być też wypłacany ratalne, w transzach. Taki kredyt zwykle udzielany jest na długi okres. W tym czasie będziemy musieli spłacać równe raty kapitałowe lub też raty sumaryczne. Wiele tak naprawdę będzie zależało od umowy z bankiem. Bardzo często są one w stanie zaoferować nam niestandardowe warunki, gdzie możliwe stanie się nieregularne spłacanie kapitału, jak również możliwej spłaty jednorazowej w dacie zapadalności kredytu.

Ocena czytelników
[Głosów: 0   Average: 0/5]