Jak radzić sobie z wyciekami?

Wiele zakładów produkcyjnych korzysta z różnego rodzaju maszyn, które czasami mogą ulec awarii i olej może z nich wyciekać. Lub w fabryce produkującej różnego rodzaju płyny może nastąpić awaria przesyłu, co będzie skutkować dużym wyciekiem. Jak sobie z nimi radzić?

Rodzaje wycieków

Wiele zależy od rozmiaru wycieku oraz od rodzaju płynu, który wyciekł na podłogę. Niewielkie wycieki można usunąć bez większych problemów, nie zatrzymując produkcji w danym zakładzie, a większe mogą sparaliżować pracę w całym zakładzie. Wiele zależy też od rodzaju płynu, który będzie wyciekał, bo do wytarcia wody wystarczy jedynie mop, a będzie on całkowicie nieprzydatny w przypadku oleju czy kwasu.

Jak się ich pozbyć?

Jeśli wyciek jest spowodowany przez wodę, to ścierki i mopy wystarczą do jego usunięcia, jeśli uprzednio zatkamy źródło wycieku. W przypadku innych płynów, jak na przykład oleje, przydatne będą sorbenty, które są chłonne i bezpieczne w stosowaniu w wielu zakładach pracy. Każdy wyciek może spowodować niebezpieczeństwo dla pracowników i przerwy w produkcji, dlatego trzeba usuwać ich przyczyny i skutki jak najszybciej.

Ocena czytelników
[Głosów: 0   Average: 0/5]