Dlaczego leasing jest dobry dla firm?

Prowadzenie firmy jest trudną sprawą, jednak wielu przedsiębiorców prowadzi swoje firmy z wieloma sukcesami. Taką firmę można rozwinąć, jednak do tego potrzeba odpowiednich inwestycji w postaci dodatkowych sprzętów do firmy. Jednym ze sposobów pozyskiwania takich sprzętów do firmy jest leasing.

Czym jest leasing?

Leasing jest umową cywilnoprawną pomiędzy leasingodawcą a leasingobiorcą, która zawierana jest na określony czas. Jest ona podobna do wynajmu długoterminowego, gdyż leasingobiorca może korzystać z danego sprzętu przy opłaceniu miesięcznej raty. Należy pamiętać, że dany sprzęt podczas leasingu nie jest naszą własnością. Pod koniec leasingu możemy wykupić dany sprzęt za umówioną kwotę, która jest znacznie niższa niż wartość danego sprzętu.

Co można brać w leasing?

Zgodnie z prawem przedmiotem leasingu może być rzecz, która służy naszej firmie do zarabiania pieniędzy. Jednym z najczęściej leasingowanych przedmiotów są samochody, niezależnie czy chodzi o samochody osobowe czy też ciężarowe. Jednak nie są to jedyne sprzęty, które można leasingować. Często można spotkać oferty leasingowania maszyn niezbędnych dla naszej firmy. Dość często można spotkać leasingowanie nieruchomości, linii produkcyjnych czy komputerów. Wiele zależy od rodzaju firmy i od oferty firm leasingowych.

Ocena czytelników
[Głosów: 2   Average: 5/5]