Czy można leasingować sprzęt do restauracji?

Profesjonalna restauracja do działania potrzebuje profesjonalnego sprzętu, którego nie znajdziemy w zwykłych kuchniach. A tego rodzaju sprzęt może kosztować bardzo dużo, co zmniejsza jego dostępność dla wielu restauracji. Pewnym rozwiązaniem jest leasing, który można wykorzystać w nabyciu tych sprzętów. Czy można to zrobić i w jaki sposób to działa?

Czym jest leasing?

Podczas leasingu możemy korzystać ze sprzętów dostarczonych przez leasingodawcę, jednak prawnie nie należą one do nas. Dopiero po upływie okresu leasingu możemy wykupić te sprzęty za niewielką opłatą i stać się ich właścicielem. Bardzo często tego typu działanie jest stosowane w przypadku samochodów, jednak z pewnością znajdą się firmy, które będą leasingować profesjonalny sprzęt gastronomiczny.

Sprzęty do leasingu

Istnieje wiele drogich sprzętów, które można będzie wziąć w leasing ze względu na ich kwoty. Przykładem może być tu piec konwekcyjno-parowy, który w profesjonalnej kuchni ma wiele różnych funkcji. Jednak każdy sprzęt można wziąć w leasing i w ostatecznym rozrachunku je wykupić. Jeśli takie rozwiązanie nam się nie podoba takie rozwiązanie, to zawsze można wziąć kredyt.

Ocena czytelników
[Głosów: 0   Average: 0/5]