Co zrobić aby firma otrzymała kredyt?

W dzisiejszych czasach w wielu branżach mamy skomplikowaną sytuację, związaną oczywiście z koronawirusem. Z tego powodu wiele firm musi decydować się na zaciągnięcie kredytu, aby były w stanie nadal funkcjonować. Czy warunki musi spełnić firma aby otrzymała kredyt są możliwe do spełnienia?

Staż firmy

Rzeczą, o którą będzie pytał każdy kredytodawca będzie staż firmy, który umożliwi ocenę zdolności kredytowej danej firmy. Będzie to wymagane zarówno od dużych firm jak i od osób prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze. Jest to podstawowe kryterium, bez którego nie będzie możliwe otrzymanie kredytu, nawet w sytuacji braku skutków koronawirusa. Jednak oprócz tego istnieją kryteria, które przedsiębiorca musi spełnić aby otrzymać kredyt.

Dochody i okres prowadzenia firmy

Kolejnym kryterium wymaganym przez kredytodawców może być zaświadczenie o dochodach naszej firmy, które najczęściej obejmuje okres dwóch lat, a w szczególnych przypadkach nawet trzy lata działalności. Ważną kwestią oprócz zaświadczenia o dochodach jest także zaświadczenie o minimalny okres prowadzenia firmy. Wiele będzie zależeć od kredytodawcy, jednak najczęściej będą oni wymagać od 18 do 24 miesięcy minimalnego okresu prowadzenia firmy do przyznania kredytu. Jeśli kredytodawca pozytywnie rozpatrzy te trzy kwestie, to nasza firma ma duże szanse, aby kredyt został jej przyznany.

Ocena czytelników
[Głosów: 0   Average: 0/5]