BHP w zakładzie przemysłowym

Praca w zakładzie przemysłowym jest najczęściej dobrze płatna, ale ilość zagrożeń czekających na nieostrożnego pracownika jest bardzo duża. Z tego powodu należy przestrzegać zaleceń BHP, aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia wypadku. Jakiego rodzaju zasad należy przestrzegać na terenie takiego zakładu?

Po co BHP?

Zasady zostały stworzone po to, aby strzec zdrowia i życia pracownika, nie po to aby utrudnić mu życie. Przestrzeganie tych zasad pozwoli na znaczne zmniejszenie ryzyka wypadku. Ryzyko pozwoli także zmniejszyć stosowanie różnego rodzaju środków bezpieczeństwa, jak sorbenty przemysłowe. Służą one do eliminowania wycieków oleju i innych płynów, które mogą stanowić zagrożenie dla pracowników.

Odzież ochronna i szkolenia

Jedną z najważniejszych zasad BHP jest korzystanie z odzieży ochronnej wszędzie tam, gdzie jest to wymagane. Noszenie kasku w znacznej większości zakładów przemysłowych jest obowiązkowe na całym terenie zakładu, niezależnie od stanowiska danego pracownika. Jednak dane stanowisko może wymagać stosowania konkretnej odzieży ochronnej, na przykład okularów lub rękawic ochronnych. Każdy pracownik musi znać zasady obowiązujące zarówno na stanowisku pracy jak i w całym zakładzie, dlatego musi regularnie chodzić na szkolenia BHP.

Ocena czytelników
[Głosów: 0   Average: 0/5]