W jaki sposób kupić auto dostawcze w dobrej cenie?

Zakup samochodu dostawczego różni się od zakupu samochodu osobowego. Głównie różnica polega na tym, że samochody dostawcze kupowane są przez firmy. Nie każdego przedsiębiorcę stać na to, by nabyć nowy samochód dostawczy, zwłaszcza, kiedy dopiero co rozpoczyna prowadzenie działalności. Natomiast auta dostawcze z rynku wtórnego to dobre okazje. Trzeba jedynie wiedzieć, na co zwrócić wyjątkową uwagę tuż przed zakupem.

Najważniejsze zasady przy kupowaniu używanego samochodu dostawczego

Jeśli mamy okazję kupić auto dostawcze w dobrej cenie, a do tego jest to samochód nowy to nie powinniśmy się nad tym zastanawiać. Musimy sprawdzić za to legalność pojazdu oraz jego sprawność. Kontrola dokumentów powinna opierać się na zweryfikowaniu, czy nie ma w nich żadnych poprawek, przeróbek danych, zamazań i nieczytelności. Warto też zażądać faktury z pierwszego zakupu pojazdu. Natomiast, już przy samych oględzinach patrzeć trzeba zarówno na specyficzne cechy samochodów dostawczych, czyli to jak prezentuje się kabina i ładownia oraz na to, czy auto faktycznie jest sprawne. Jeśli nie do końca będziemy czuli się pewnie to warto zawsze wykorzystać porady fachowców.

 

Auta dostawcze w ramach leasingu

Dobre, sprawne i w miarę nowe auta dostawcze można kupić w ramach leasingu. Ta popularna od niedawna w Polsce forma kupna – sprzedaży w branży motoryzacyjnej staje się coraz bardziej wyspecjalizowana. Wynika to z faktu, że przedsiębiorcy mający zamiar kupić samochód dostawczy kierują się przede wszystkim datą produkcji samochodu. A na aukcjach leasingowych, takich jak na przykład odbywających się za pośrednictwem strony aukcje.efl.com.pl można znaleźć właśnie nowe samochody i spłacać je później w ratach leasingowych. Opcja zakupu samochodu poprzez leasingowy portal aukcyjny staje się poniekąd fenomenem wśród polskich przedsiębiorców. Flota pojazdów jest obszerna, a do tego są to samochody o szerokim wachlarzu zastosowań. Polski rynek leasingowy rozwinął się również w tym obszarze.

Ocena czytelników
[Głosów:0    Średnia:0/5]