Pożyczki prywatne

Osoby, które nie chcą mieć styczności z bankami lub firmami pozabankowymi sięgają po prostsze rozwiązanie, jakim są pożyczki prywatne. Należy wiedzieć, że pożyczki prywatne nie zostały objęte ustawą o kredycie konsumenckim

Pożyczanie pieniędzy na zasadzie socjal lending wiąże się z wieloma dogodnymi plusami. Jedną z największych zalet tego rodzaju pożyczek jest ich szeroka dostępność. W każdym banku próba podjęcia kredytu  na określoną kwotę musi zostać poddana zweryfikowaniu zdolności kredytowej, natomiast jeśli chodzi o prywatna pożyczkę  zostanie  bez weryfikacji historii kredytowej
bez zaświadczeń. Nikt również nie będzie weryfikował obecnych dochodów, a także wielkości wziętych wcześniej kredytów. 

Kolejną równie ważną zaletą jest zmienne oprocentowanie, które oczywiście nadal pozostaje dużo mniejsze od typowych kredytów branych w bankach lub instytucjach pozabankowych. Oprocentowanie jest ustalane pomiędzy partnerami podczas transakcji indywidualnej. Mówiąc innymi słowy za pożyczkę zapłacimy taką kwotę, na jaką wcześniej strony transakcji się umówiły. 

Pożyczki prywatne działają na prostych zasadach. Na czym polega sama pożyczka? To nic innego jak umowa zawarta pomiędzy dwoma stronami. Jedną stroną jest osoba prywatna, która użycza swoich pieniędzy, natomiast drugą stroną reprezentuje osoba, która ubiega się o pożyczkę. Pożyczki prywatne są udzielane zarówno osobom prywatnym, jak i firmom, a także organizacjom. Tak jak zostało wspomniane powyżej strony ustalają na jakich warunkach zostanie udzielona określona pożyczka. Kolejną, lecz nie ostatnią zaletą jest fakt, że o pożyczki prywatne mogą się ubiegać osoby pracujące na czarno, osoby zadłużone, nawet osoby z zajęciem komorniczym. Co raz większa ilość osób sięga po tego typu rozwiązania. 

W sieci działa co raz więcej portali oraz giełd, które pozwalają na kontaktowanie się ze sobą osób które pożyczki potrzebują i tych, które mogą ich udzielić. Okazuje się, że takie rozwiązanie jest bardzo korzystne dla obu stron. Pożyczkodawca może uzyskać wysokie oprocentowanie, a pożyczkobiorca pożyczkę na atrakcyjnych warunkach. Największą zaletą pożyczek prywatnych jest fakt, że ich zasady są dowolnie ustalane po przez obie strony, ta kwestia pokrótce również została poruszona na początku. Dzięki temu bezstresowo można dopasować określoną kwotę pożyczki i jej spłatę na dogodnych dla siebie warunkach, rzecz jasna dopasowanych do domowego budżetu. Należy pamiętać aby sporządzić odpowiednią umowę i w niej zapisać jasne warunki wziętej umowy. W takiej umowie powinno się znaleźć konkretny termin spłaty oraz ewentualne czyny, gdy zostaną wprowadzone w życie nieterminowe spłaty pożyczki. Czy pożyczki prywatne są dobrym rozwiązaniem? Okazuje się, że tak. Z powodu tych kilku, ale jakże istotnych zalet zwiększa się zainteresowanie tymi konkretnymi pożyczkami. 

Ocena czytelników
[Głosów:0    Średnia:0/5]