Poruszanie się po Warszawie – czym najlepiej?

Warszawa, jak przystało na stolicę, to jedno z najbardziej zatłoczonych miast w Polsce. Poruszanie się po tym mieście jest delikatnie mówiąc trudne i często bardzo uciążliwe. Przemieszczania nie ułatwia napływ coraz większej ilości biznesmenów i turystów. Wiele osób nie chce jednak rezygnować z jazdy samochodem, ze względu na wygodę, jaką upatrują w tym środku transportu. Dogodną formą jest wynajem pojazdu na czas przebywania w stolicy.

Jazda samochodem po Warszawie

Dla wprawionych kierowców jazda samochodem po Warszawie nie powinna przysporzyć większych problemów. Trzeba jedynie przygotować się na korki w godzinach szczytu, a także pilnować prędkości. Większość warszawskich ulic znajdujących się w centrum miasta ma ograniczenia prędkości do 50 km/h, aby zwiększyć bezpieczeństwo ludzi tam przemieszczających się.

 

Wypożyczać czy mieć własny samochód?

Jazda po Warszawie może być uciążliwa ze względu na ograniczoną ilość miejsc parkingowych. W dodatku dostępne parkingu są dosyć drogie. Dlatego, jeżeli chcesz pozbyć się tego problemu, warto skorzystać z wypożyczalni typu „parkuj i jedź”. Jest ich całkiem sporo w Warszawie, m.in. 4Mobility. Wystarczy zarejestrować się przy użyciu specjalnej aplikacji, aby otworzyć samochód smartfonem. Opłaty pobierane są za faktyczną jazdę samochodem, a nie jedynie za wypożyczenie pojazdu. Jest to dogodne rozwiązanie, które pozwala sporo zaoszczędzić, przez co wynajem samochodów w Warszawie, nie jest aż tak bardzo kosztowy. 

 

Punkty wynajmu samochodów znajdują się zawsze w bardzo dogodnych miejscach, przy głównych stacjach metra czy w samym centrum miasta. W związku z tym, nie ma żadnych problemów z tym, aby pozyskać samochód, którego potrzebujesz do przedostania się na drugi koniec miasta.

 

Wypożyczalnie samochodów oferują różne modele samochodów, od standardowych po te z wyższej półki. W związku z tym, każdy fan motoryzacji znajdzie dla siebie pojazd dostosowany do standardu jazdy, do jakiej jest przyzwyczajony. Pozwoli to na uzyskanie wysokiego komfortu w związku z poruszaniem się samochodem po mieście.

Ocena czytelników
[Głosów:0    Średnia:0/5]