Czy można sprzedać stare banknoty przez internet?

Wiele osób do dnia dzisiejszego posiada w zaciszu własnego domu stare nominały różnego rodzaju banknotów, które już dawno wyszły z użycia. Większość osób uważa, że nie mają już one praktycznie żadnej wartości – co najwyżej mogą mieć wartość sentymentalną. Jest to nieprawdą. Warto nieco zorientować się w temacie i poczytać w internecie by dowiedzieć się, w jaki sposób można sprzedać banknoty, które leżą na dnie szuflady i jedynie się kurzą.

Skup starych banknotów – w jaki sposób można je sprzedać?

Stare, wycofane dawno z obiegu waluty nie mogą zostać sprzedane w banku komercyjnym czy Narodowym Banku Polskim. Waluty z poszczególnych krajowych mogą zostać sprzedane jedynie w bankach centralnych tych krajów, gdzie zostały one wyemitowane. Wówczas ich cena zależy jedynie od kursu złotówki wobec euro. Nie ma tutaj znaczenia ani ich unikalność, ani stan zachowania.

Zupełnie inaczej z kolei należy podejść do numizmatów, czyli banknotów nie posiadających już siły nabywczej, jednak charakteryzujących się unikalnością. Wówczas wycena takich monet czy banknotów zależy w znacznym stopniu od ich walorów kolekcjonerskich, sytuacji na rynku kolekcjonerskim oraz stanu zachowania.

W jaki sposób można dokonać wyceny banknotów?

Stara, zalegająca w szufladzie gotówka może bez większych problemów zostać wymieniona. Obecnie istnieje mnóstwo miejsc oraz portali internetowych, które oferują swoje usługi i wymieniają stare banknoty, który wyszły już z obiegu na gotówkę. Rzetelne firmy, które reklamują się w internecie oferują bardzo dużo udogodnień, które w znacznym stopniu ułatwiają cały proces wyceny, a następnie wymiany. Przede wszystkim należy skontaktować się portalem aukcyjnym, który oferuje wymianę banknotów lub monet, które wyszły z obiegu na złotówki lub euro. Takie banknoty mogą zostać przyniesione przez klienta osobiście do siedziby firmy lub banknoty mogą zostać wysłane za pomocą kuriera. Zazwyczaj to właśnie portal wysyła kuriera na podany przez klienta adres, by ten odebrał przesyłkę  i dostarczył ją do firmy w celu bezpłatnej wyceny. Klient może również zdecydować się na skorzystanie z usług paczkomatów Inpost, jeśli nie pasuje mu opcja wysyłki pieniędzy kurierem.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług rzetelnego i przyjaznego klientom portalu staragotowka.pl, który zajmuje się skupem i wyceną starych banknotów. Decydując się skorzystanie z usług własnie tego portalu klient ma pewność, że nie zostanie oszukany, a wyceny dokona niezależny zespół specjalistów, który doskonale zna się na rzeczy. Ponadto sposoby działania serwisu są bardzo ściśle określone w Krajowym Rejestrze Sądowym, do którego ma dostęp każdy. Nie ma więc żadnych podstaw do tego, aby obawiać się transakcji lub postrzegać ją jako niepewną.

Wymiana starych dolarów amerykańskich

Portal staragotowka.pl zajmuje się zarówno skupem jak i wyceną banknotów pochodzących praktycznie z całego świata. Należą do nich również dolary amerykańskie, które mogły znaleźć się w szufladach wielu klientów po ich podróży do Stanów Zjednoczonych. Skup dolarów amerykańskich, które zostały wycofane już z obiegu i nie są emitowane przez System Rezerwy Federalnej odbywa się na tej samej zasadzie, co wszystkich innych walut. Portal skupuje także starsze wersje dolarów, które nadal są ważne, jednak zostały wycofane z obiegu.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług serwisu staragotowka.pl. Oferujemy nie tylko transakcje osobiste, ale również z wysyłkę banknotów z pomocą kuriera lub paczkomatu. Wszystkie wyceny dokonywane są bezpłatne, a pieniądze w bardzo szybkim tempie trafiają na konto klienta.

Ocena czytelników
[Głosów:1    Średnia:4/5]