Leasing ekspresów do kawy w biurze – na czym polega oferta wynajmu?

Tylko 1,51 zł dziennie mogą wynieść koszty użytkowania ekspresu do kawy w firmie, której przedstawiciele skorzystają z oferty leasingu urządzenia. W ramach umowy otrzymają również szereg przywilejów związanych z dostawami kawy czy serwisem urządzenia. Co dokładnie zyskają i w jaki sposób mogą wybrać najlepszą ofertę dla swoich pracowników? Dowiedz się najważniejszych rzeczy o leasingu ekspresów do kawy.

Umowy leasingowe są kojarzone przede wszystkim z branżą samochodową, gdzie zyskały olbrzymią popularność. Zalety tego rodzaju umów wykorzystano także w innych branżach, np. zarówno duże, jak i w niewielkie biura mogą być zaopatrzone w leasingowane ekspresy do kawy. Takie rozwiązania oferuje choćby firma Eden.

Leasing, czyli forma finansowania zakupu

Zawarcie umowy leasingowej wiąże się z określonymi obostrzeniami prawnymi . Dotyczą one dwóch najważniejszych aspektów – czasu obowiązywania umowy oraz wysokości raty.

  • Długość umowy – zawsze jest ustalana z góry, czyli na samym początku wynajmu urządzenia. W przypadku leasingu ekspresów do kawy od firmy Eden czas ten może wynosić od 25 do 60 miesięcy.
  • Wysokość raty – jej stawka także jest ustalana przed podpisaniem umowy. Dodatkowo suma wszystkich rat nie może być niższa niż całkowita wartość urządzenia.

Leasing ekspresów do kawy a wielkość przedsiębiorstwa

Oferta leasingu ekspresów do kawy to propozycja idealna dla średnich i dużych biur, w których pracuje minimum 10 osób. W bardzo małych firmach takie rozwiązanie byłoby nieopłacalne, ponieważ duży wpływ na opłaty leasingowe ma m.in. liczba przygotowywanych dziennie kaw. W biurze, gdzie wypija się:

  • około 20 kaw dziennie, miesięczna rata może wynosić od 46 zł do 86 zł;
  • do 50 kaw dziennie, rata może wynosić od 93 zł do 163 zł;
  • do 75 kaw dziennie, miesięczna rata wyniesie od 115 zł do 180 zł.

Mniejsze dzienne spożycie kawy nie jest więc brane pod uwagę.

Leasing ekspresu a urządzenie

Umowa leasingu w Eden Springs pomiędzy „korzystającym” a „finansującym” dotyczy finansowania zakupu wielofunkcyjnego ekspresu ciśnieniowego z młynkiem do kawy marki Saeco. Konkretny model urządzenia jest jednak dostosowany do rodzaju oferty i – przede wszystkim – liczby kaw, jaką ekspres ma przygotowywać dziennie.

Dużą zaletą leasingu ekspresów do kawy jest możliwość wykupu urządzania po zakończeniu umowy. Choć nie jest to obowiązkowy element umowy, na wykup ekspresu decydują się głównie firmy, którym zależy na pozostawieniu danego modelu urządzenia w biurze.

W trakcie trwania umowy leasingowej Eden Sprins oferuje:

  • serwis urządzenia,
  • regularne dostawy kawy,
  • możliwość tańszych dostaw.

Właściciele biur, którzy wybiorą pakiet Premium, będą mogli skorzystać również z darmowego montażu ekspresu oraz szkoleń pracowników z obsługi ekspresu. Otrzymają również filtr zmiękczający wodę, a także specjalny płyn do odkamieniania urządzenia.

Jesteś zainteresowany podpisaniem umowy wynajmu? Szczegóły dotyczące oferty znajdziesz w zakładce leasing ekspresów do kawy Eden Springs.

Ocena czytelników
[Głosów:0    Średnia:0/5]