Kupujemy urządzenia fiskalne! O czym trzeba pamiętać?

Każdy sklep, gabinet lekarski, hotel itp. muszą być wyposażone w funkcjonalne urządzenia fiskalne.

O czym trzeba koniecznie pamiętać, kiedy planujemy ich zakup? Jakie kwestie mają znaczenie, jeśli chcemy podjąć najlepszą dla nas decyzję?

Warto zacząć od określenia własnych priorytetów. Prowadząc działalność mobilną, na przykład pizzerię, która oferuje dowóz swoich wyrobów, koniecznie trzeba się zaopatrzyć w terminale płatnicze, które kierowcy będą mogli bez większych problemów wziąć ze sobą i w ten sposób umożliwić klientom płatność za pośrednictwem karty. Mobilne urządzenia okazują się niezwykle przydatne wszędzie tam, gdzie do klienta trzeba niejako „wyjść”. Co jeszcze okazuje się niezbędne? Między innymi – drukarki fiskalne oraz specjalistyczne kasy. Kupując kasę fiskalną, na uwadze należy mieć przede wszystkim jej wielkość. Kasa musi bez problemu zmieścić się na przygotowanym stanowisku, a przy okazji oferować użytkownikom pełną funkcjonalność.

Trzeba się skupić również na zagadnieniu, którym jest mechanizm zmieniania rolki papierowej w kasie, który powinien być jak najprostszy, żeby kasjer w czasie pracy mógł to zrobić naprawdę szybko oraz możliwość zastosowania płatności w obcych walutach, jeśli często zdarza nam się obsługiwać zagranicznych klientów. Istotną kwestią jest również fakt, że kasa powinna zostać dostosowana do ilości kasjerów, którzy docelowo będą z niej korzystać.

Wybierając urządzenia fiskalne warto pod uwagę wziąć również wielkość prowadzonej działalności. Inna kasa będzie odpowiednia dla niewielkiego gabinetu lekarskiego, a inna dla sklepu wielkopowierzchniowego – obie firmy mają zgoła odmienne potrzeby. W przypadku kas, które mają być docelowo wykorzystywane mobilnie, trzeba koniecznie sprawdzić, jak długo funkcjonuje ich akumulator. Taka kasa poza tym powinna być lekka i kompaktowa. Kupując jakiekolwiek sprzęty fiskalne, dobrze jest zastanowić się też nad zagadnieniem ich późniejszego serwisowania. Niektóre firmy prowadzące ich dystrybucję, zajmują się dodatkowo świadczeniem usług serwisowych.

Ocena czytelników
[Głosów:0    Średnia:0/5]