Ergo wchodzi do gry! Nowa kasa fiskalna marki Posnet już w sprzedaży

posnet-ergoPosnet jest krajowym producentem kas i drukarek fiskalnych, który już od ponad 20 lat dostarcza polskim przedsiębiorcom niezawodne rozwiązania technologiczne dla handlu. Ostatnimi czasy praktycznie co roku na rynku pojawiają się nowe urządzenia tej marki. Natomiast najświeższą premierą, która miała miejsce w I kwartale br., jest modułowa kasa fiskalna Ergo.

Branża technologii sprzedaży jest dziś pełna praktycznych i łatwych w obsłudze urządzeń, które mają za zadanie wspieranie przedsiębiorców w wielu obszarach pracy. Innymi słowy, kasa fiskalna nie służy już tylko do wystawiania paragonów i rejestrowania obrotu. A najlepszym tego przykładem Ergo – kolejny model produkowany przez Posnet, który charakteryzuje się modułową konstrukcją. Warto sprawdzić, na czym polega wspomniana „modułowość” i czy inwestycja w taką kasę fiskalną jest opłacalna.

Opcje rozbudowy modułowej kasy fiskalnej

W największym uproszczeniu: modułowa kasa fiskalna to taka, która występuje zarówno w wersji standardowej, jak i w wariancie z wieloma rozszerzeniami. Natomiast od przedsiębiorcy zależy, czy zdecyduje się na zakup urządzenia w podstawowej konfiguracji, czy też z dodatkowymi opcjami. W większości przypadków jest jednak tak, że decyzję dotyczącą rozbudowy kasy trzeba podjąć w momencie składania zamówienia. Model Ergo wprowadza w tej kwestii innowację, która jest wyjątkowo korzystna dla właściciela urządzenia.

Nawet jeśli przedsiębiorca na początku wybierze najbardziej ekonomiczny wariant tej kasy fiskalnej, wraz z rozwojem biznesu będzie mógł rozszerzać jej funkcjonalność. Dostępne opcje rozbudowy obejmują 3 obszary: bazę towarową, interfejsy komunikacyjne oraz integrację z szalką ważącą – opowiada Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

Przy zamawianiu Posnet Ergo można zdecydować, jaką liczbę produktów oraz usług urządzenie obsłuży – 4 000, 6 000 czy też 8 000 PLU. Nie jest to nowością, gdyż wiele modeli oferuje podobny wybór. Jednakże, nigdy wcześniej przedsiębiorca nie mógł zwiększyć tego parametru już po zakupie urządzenia. W przypadku modelu Ergo, wręcz przeciwnie. Pojemność bazy towarowej można rozbudować w każdej chwili. Dzięki temu nawet znaczne rozszerzenie asortymentu nie będzie stanowiło problemu.

Czytaj także: Posnet Ergo – innowacyjna odpowiedź na zapotrzebowania przedsiębiorców

Liczba dostępnych do zdefiniowania produktów lub usług to nie jedyna funkcjonalność, którą można dostosować do potrzeb konkretnego biznesu. Kasa fiskalna Posnet występuje bowiem z różną konfiguracją interfejsów komunikacyjnych: standardową (USB oraz złącze szuflady na pieniądze), modułem I (USB, 2 x RS-232), modułem II (USB, 2 x RS-232, Wi-Fi, Bluetooth) albo modułem III (USB, 2 x RS-232, modem 3G). I podobnie jak przy bazie towarowej, tutaj również decyzja podjęta na początku nie musi być wiążąca. Przedsiębiorca może w dowolnym momencie wyposażyć swój egzemplarz Ergo, nawet ten najbardziej ekonomiczny, w interfejs do bezprzewodowej wymiany danych – Bluetooth, Wi-Fi bądź 3G.

Opcją rozbudowy, która w znacznym stopniu rozszerza funkcjonalność tego urządzenia, jest pełna integracja z szalką ważącą. Po połączeniu obydwu elementów systemu, kasowaga pozwala na obsługiwanie produktów o maksymalnej masie 15 kg. I co najważniejsze, czynności związane zarówno z rejestrowaniem obrotu, jak i ważeniem towarów, można wykonywać za pomocą tego samego interfejsu użytkownika – ekranu i klawiatury Posnet Ergo.

Funkcjonalne, pełne energii urządzenie rejestrujące

Kasa fiskalna Posnet to nie tylko innowacyjne rozwiązania. Model Ergo oferuje również wiele standardowych funkcjonalności. Warto je jednak omówić, gdyż w dużej mierze decydują o komforcie pracy. Po pierwsze, urządzenie zostało wyposażone w moduł elektronicznej kopii paragonów. Dzięki niemu Ergo nie zadrukowuje dodatkowej rolki papieru termicznego, lecz zapisuje wszystkie dane na pojemnej karcie pamięci microSD. Po drugie, kasa pozwala na zdefiniowanie 27 klawiszy funkcyjnych. Przyciski te można wykorzystać zarówno do szybkiej sprzedaży popularnych elementów asortymentu, jak i do wywoływania często używanych opcji, np. wydruku raportu dobowego. I wreszcie po trzecie, Posnet Ergo posiada wyjątkowo wydajny akumulator litowo-jonowy. Po pełnym naładowaniu baterii, urządzenie wydrukuje nawet do 80 000 wierszy na paragonach fiskalnych.

Mały model o wielu zastosowaniach

W zestawieniu ze wszystkimi parametrami, funkcjami i opcjami rozbudowy Posnet Ergo, ta cecha urządzenia zaskakuje najbardziej. Pisząc wprost, to jedna z najmniejszych i najlżejszych kas fiskalnych, które są obecnie dostępne na polskim rynku. Co więcej, urządzenie wyróżnia się wyjątkowo solidną i dobrze spasowaną konstrukcją. Dzięki temu zapewnia szczelność, nieocenioną przy pracy w trudnych warunkach (wilgoć, kurz, pył), oraz odporność na intensywną eksploatację.

W tym momencie warto również odpowiedzieć na pytanie, w jakich firmach sprawdzi się ten model? Z jego możliwości na pewno będą zadowoleni właściciele małych i średnich punktów handlowo-usługowych. Posnet Ergo, pomimo niewielkich gabarytów, oferuje bowiem kompleksowe zarządzanie sprzedażą. Ponadto, kasą powinni zainteresować się również przedsiębiorcy, którzy prowadzą handel obwoźny lub świadczą swoje usługi z dojazdem do klienta. Niewiele jest urządzeń rejestrujących równie wygodnych do transportowania.

Źródło: www.posnet-ergo.pl

Ocena czytelników
[Głosów:2    Średnia:5/5]