Enova365 kadry i płace a zmiany w prawie

Osoby, zarządzające firmą za pomocą systemu enova365 kary i płace, mają narzędzie, pozwalające na mobilną obsługę z dowolnego miejsca. Wystarczy dysponować smartfonem, czy tabletem. System zintegrowany z oprogramowaniem branżowym pozwala na sprawne zarządzanie każdą firmą, bez względu na profil jej działalności.

Funkcje enova365 kadry i płace

System pozwala na pełną obsługę kadr i płac. W jednym miejscu gromadzi wszystkie dane o pracownikach. Bez problemu można sprawdzić ścieżkę kariery każdego z nich. Obsługuje ponadto rozliczanie czasu pracy, wynagrodzenia i przesyłanie deklaracji. Umowy o pracę i ich rejestracja są obsługiwane kompleksowo. Udostępniona pracownikom platforma pozwala na łatwe wnioskowanie o urlop, delegację, czy zastępstwo. Z łatwością można również wygenerować raporty w formie PDF, e-maila, Excela. System sam przypomina o kończących się umowach, badaniach lekarskich, terminach szkoleń BHP, co stanowi niezwykle przydatną funkcję. W ramach jednej licencji możliwa jest obsługa wielu baz danych.

Zmiany w prawie a enova365kadry i płace

Na stronie www.infotelecom.pl znajdują się informacje na temat aktualizacji systemu zgodnie z zadaniami narzuconymi ustawami. Są to zmiany dotyczące RODO, wskaźników kadrowo- płacowych, zmiany w deklaracjach PIT oraz opłacanie składek do ZUS, czyli e-składka:

  • E-składka – zamiast kilku druków i przelewów w miesiącu, przedsiębiorcy dokonują tylko jednego, który obejmuje ubezpieczenie społeczne, zdrowotne, Fundusz Pracy i Fundusz Emerytur Pomostowych. Zgodnie z nowym prawem to ZUS sam dokona podziału środków. Jest to z pewnością dogodne dla przedsiębiorcy rozwiązanie, jednak niesie za sobą wpływ na rozliczenia podatkowe i wartość wskaźników, ważnych przy naliczaniu wynagrodzeń. Najnowsza wersja systemu enova365 jest dostosowana do tych zmian.

  • Od 1 stycznia tego roku weszły zmiany w deklaracjach PIT. System enova365 dostosowany jest do nowych druków i deklaracji oraz zmian wskaźników kadrowo-płacowych.

  • RODO – rozporządzenie o ochronie danych osobowych. Nakłada ono na przedsiębiorców wymogi właściwego przechowywania i przetwarzania danych osobowych pracowników i klientów. System enova365 zapewnia wysokie standardy bezpieczeństwa przechowywanych danych oraz zarządzania nimi. Umożliwia ewidencjonowanie zgód, zapisuje historię zmian, cel ewidencjonowania oraz pozwala na określenie osób mających uprawnienia do wglądu.

Enova365kadry i płace gwarantuje, że wprowadzone mechanizmy umożliwią w pełni dostosowanie się do nowych wymogów prawnych. Możliwość integracji z innymi systemami branżowymi sprawia, że nowe wdrożenia działają sprawnie, a ich obsługa jest prosta. Program spełnia wszystkie wymagania polskiego ustawodawstwa.

System enova365kadry i płace to narzędzie pozwalające na pełną kontrolę nad firmą, bez obaw o zmieniające się przepisy prawne. Jest na bieżąco aktualizowany i zawiera udogodnienia dla użytkowników. Gwarantuje pełną gotowość na zmiany prawne, dzięki czemu przedsiębiorca nie ma problemów z dostosowaniem działań do aktualnych przepisów i nie musi szukać nowych rozwiązań, ponieważ system od razu mu je dostarcza.

Ocena czytelników
[Głosów:0    Średnia:0/5]