Czym są karty wielowalutowe?

Wybierasz się na wakacje? A może często robisz zakupy w zagranicznych sklepach on-line? W takim przypadku warto pomyśleć o zamówieniu karty wielowalutowej. Czym dokładnie są karty tego rodzaju i co możemy dzięki nim zyskać?

Płatności w walutach obcych mogą być naprawdę kosztowne. Banki i organizacje wydające karty płatnicze mogą doliczyć do naszego rachunku sporą sumę za wypłatę środków z zagranicznego bankomatu czy płatność w sklepie w innym kraju.

 

Rozwiązaniem takiego problemu jest korzystanie z kart walutowych, czyli rozliczanych w danej walucie obcej. Co jednak wtedy, gdy często korzystamy z różnych walut? Tutaj najlepszym wyborem będzie nowość – karta wielowalutowa.

 

Karta wielowalutowa – co to jest?

Karta wielowalutowa pozwala na płacenie nią w różnych walutach przez przypisanie do niej nie jednego, ale kilku rachunków bankowych prowadzonych w walutach obcych. Wtedy, gdy dokonujemy płatności taką kartą, system płatniczy sam rozpoznaje, w jakiej walucie realizowana jest transakcja, a następnie rozlicza ją w tej walucie.

 

Przykładowo, gdy płatność będzie realizowana w dolarach amerykańskich, wtedy pieniądze będą pobrane z konta prowadzonego w tej walucie.

 

Zalety posiadania karty wielowalutowej:

  • doskonały wybór dla osób indywidualnych i firm rozliczających się w walutach obcych
  • zmniejszenie kosztów związanych z płatnościami w walutach obcych
  • korzystanie tylko z jednej karty zamiast z kilku i niższe opłaty lub brak opłat za jej utrzymanie
  • możliwość dokonywania płatności stacjonarnie oraz on-line – w sklepach internetowych, a także do wypłacania pieniędzy w bankomatach

 

Jak uzyskać kartę wielowalutową?

Aktualnie z kart wielowalutowych można korzystać w kilku bankach w Polsce. Możemy także zamówić karty bez konieczności korzystania z ofert bankowych – karta wielowalutowa Igoriacard to sprawdzony sposób na wygodne płatności bezgotówkowe na całym świecie.

 

Kartę zasilamy przelewem, dlatego nie musimy zakładać do niej dodatkowego konta bankowego, ale oferowane jest ono wraz z nią bez żadnych dodatkowych opłat. Dodatkowo użytkownicy karty otrzymują dostęp do kantoru walutowego on-line. Karta Igoriacard pozwala na płatności w 17 walutach: AUD, BGN, CAD, CHF, CZK, DKK, EUR, GBP, HUF, NOK, ILS, PLN, RON, RUB, SEK, TRY i USD.

Ocena czytelników
[Głosów:0    Średnia:0/5]