Co to drukarnia offsetowa?

Szukając odpowiedzi na powyższe pytanie warto zastanowić się co to jest druk offsetowy? Gdzie można skorzystać z tego druku? To nic innego jak technika druku płaskiego i metoda pośredniego druku, który jest przenoszony bezpośrednio na element pośredniczy a nie na papier.

Szukając odpowiedzi na powyższe pytanie warto zastanowić się co to jest druk offsetowy? Gdzie można skorzystać z tego druku? To nic innego jak technika druku płaskiego i metoda pośredniego druku, który jest przenoszony bezpośrednio na element pośredniczy a nie na papier.

W druku tym obraz jest przenoszony z płaskiej formy drukowej przy pomocy cylindra pośredniego pokrytego obciągiem. Obecnie metoda ta jest najbardziej rozpowszechniona jeśli chodzi o druk i używana w drukarni offsetowej ragus.pl

Dzieje druku offsetowego

Druk offsetowy wszyscy uważamy za nowoczesne rozwiązanie, prawda jest jednak inna. Technika tego druku powstała w XVIII wieku razem z początkiem litografii. Alois Senefelder dużo pisał i wiele osób było zainteresowanych jego pracami. Niestety w tamtych latach druk był bardzo drogi i zyski ze sprzedaży książek były znikome. Senefelder często odwiedzał drukarnie i w ten sposób wpadł na pomysł aby samemu zacząć drukować swoje prace. Zakupił miedziane płytki i sam zaczął tworzyć na nich teksty. Wykonywał swoje rysunki na kamieniach na które nakładał farbe i tworzył w ten sposób matryce dzięki którym powielał swoje prace. Była to żmudna praca ale po różnych udoskonaleniach metoda ta została rozpowszechniona na całym świecie. Tak powstał druk, który jest obecnie główną techniką druku na skalę przemysłową używany w każdej drukarni offsetowej.

Czym się charakteryzuje druk offsetowy?

Obecnie w druku offsetowym obraz przenoszony jest z aluminiowej matrycy poprzez odbicie na bębnie pokrytym gumą a następnie na papierze. Z tego powodu druk ten często nazywany jest pośrednim. Metoda ta jest najtańszym sposobem na wykonanie dużej ilości odbitek w bardzo krótkim czasie. Istnieją dwa rodzaje druku offsetowego– zwojowy i arkuszowy. Druku tego używa się przy wydruku gazet czy czasopism tam gdzie są duże nakłady. Koszty takich wydruków są stosunkowe niskie dlatego warto go stosować przy wydruku ulotek, broszur czy plakatów.

Drukarnia offsetowa

Na naszym rynku znajdziemy bardzo dużo drukarni offsetowych. Którą z nich wybrać? Najlepiej wybrać taką, która zapewni nam profesjonalną i miłą obsługę. Oprócz tego będzie miała niskie ceny i szybką realizację zamówień. Godna polecenia jest drukarnia Ragus znajdująca się w Warszawie. Ich pełną ofertę znajdziemy na ragus.pl. W drukarni offsetowej możesz wydrukować nie tylko gazety, czasopisma, ulotki, broszury i katalogi ale również stworzyć materiały reklamowe dla swojej firmy.

Ocena czytelników
[Głosów:0    Średnia:0/5]