Biura co-workingowe

Żyjemy w świecie, w którym wiele osób jest niezależnych i pracuje na swój własny rachunek. W przypadku takiej pracy pojawia się jednak problem z odpowiednią przestrzenią do wykonywania pracy. Można co prawda zajmować się wszystkimi rzeczami z domu, ale takie podejście powoduje, że nie jesteśmy skoncentrować się na zadaniu i ciągle jesteśmy odciągani przez różne rzeczy. W ten sposób nasza wydajność w pracy jest niezwykle niska i nieraz musimy siedzieć długie godziny przez zakończeniem pracy. Dodatkowo dla wielu osób problemem może być praca w samotności. Jeżeli przez cały dzień jesteśmy zupełnie sami, nie możemy z nikim zamienić słowa to powoduje to jeszcze większe uczucie przytłoczenia oraz narastającego zmęczenia.

Co-working

Z tego właśnie powodu powstała idea co-workingu. Jest to pewnego rodzaju możliwość na indywidualną pracę w wynajętym pomieszczeniu, która wykorzystywana jest przez wiele osób (najczęściej freelancerów). Takie podejścia pozwala na osiągnięcie większego komfortu pracy niż w domu. Warunki w takich pomieszczeniach są zbliżone do tych w normalnych biurach. Tak naprawdę każda z obecnych osób może zajmować się zupełnie inną branżą, ale możliwość pracowania w jednym pomieszczeniu powoduje, że mamy podobne stosunki jakbyśmy pracowali w jednej firmie.

Praca i edukacja

Takie centra co-workingowe znajdują się już w wielu miastach na świecie. Każdego roku można odnotować wzrost popularności takiej pracy – nie tylko na świecie, ale również w Polsce. Można spotkać nawet darmowe miejsca, które przeznaczone są do takiej pracy. Powstają również podobne miejsca, które przeznaczone są jednak dla studentów i uczniów i są wykorzystywane do wspólnej edukacji.

Ocena czytelników
[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 komentarz

  1. Waldemar W.
    Author

    Widziałem w kilku centrach handlowych takie biuro co-workingowe. Byłem zdziwiony, bo nie wiedziałem nawet, że coś takiego zaczyna funkcjonować w Polsce. Ciekawe jest takie rozwiązanie i z pewnością dla freelancerów jest to dobre rozwiązanie. Zawsze lepiej jest pracować poza miejscem zamieszkania, bo przynajmniej można się skupić na wykonywanej pracy i nic nas nie będzie odciągało. No i zawsze lepiej pracować w grupie niż samemu jak palec.